Enrico-Marinelli bruno-bellini pierre-cardin

کالوین کلاین - Calvin Klein

کالوین کلاین یک علامت تجاری در زمینه ی مد است که در سال ۱۹۶۸ توسط کالوین کلاین شکل گرفت. دفتر مرکزی این شرکت در مید تان منهتن واقع در نیویورک سیتی قرار دارد، و در حال حاضر فیلیپ - ون هیوسن مالک آن است. همانند دیگر برندهای فشن، کالوین کلاین یک علامت انحصاری طراحی نمود که شهرت جهانی یافت. این علامت (ck) از شکل کوچک شده ی نام او تشکیل شده است. 

تاریخچه

در سال ۱۹۶۸، او شرکت کلاین با مسئولیت محدود را با سرمایه ای معادل ۱۰۰۰۰دلار در هتل یورک واقع در نیویورک سیتی تأ سیس نمود، این شرکت در واقع یک مغازه ی پالتو فروشی بود. بنا به شایعات یک خریدار از شرکت بانویت تلر به اشتباه از آسانسور پیاده شد و در نهایت همین سبب شد که به کالوین سفارش لباس به ارزش ۵۰۰۰۰ دلار را بدهد. البته به احتمال بسیار زیاد این خریدار پس از دیدن کارهای کلاین به چنین پیشنهادی دست زد که نهایتاٌ به ایجاد اولین مجموعه از کارهای کلوین کلاین انجامید. این خط تولید پالتوها ی زنانه و مردانه ی تولید شده ی خود را در فروشگاه نیویورک سیتی به نمایش درمی آورد.

طراحان

مدیریت کنونی بخش بانوان این مجموعه را فردی بریزیلی تبار با نام فرانسیسکو کاستا بر عهده دارد. او فردی خلاق می باشد که پیش از رفتن آقای کلاین از شرکت مستقیماٌ با او کار می کرد. کاستا این پست را در سال ۲۰۰۳ بر عهده گرفت. ایتالو زوچیلی، یکی از طراحان سابق جیل سندر و رومئوجیلی، به مدت ۶ فصل با کالوین کلاین همکاری کرد تااینکه در بهار ۲۰۰۴ به عنوان مدیر ارشد خط تولید پوشاک مردانه ی کالوین کلاین انتخاب شد.

کوین کریگان، اهل انگلیس، نیز مدیر خلاق ck و اجناس دارای برچسب سفید و دیگر محصولات تحت لیسانس مربوطه می باشد. او از سال ۱۹۹۸ با کالوین کلاین کار می کند.

مارک های تجاری

مشهودترین مارک ها در کارنامه ی کالوین کلاین به شرح زیر می باشد:

 • مجموعه ی کالوین کلاین (با لیبل مشکی، در رده ی خط تولید مرغوب قرار دارد)
 • کالوین کلاین ck (با لیبل خاکستری، که به تازگی به رده ی محصولات میانی مجموعه وارد شده است؛ و حداقل تا سال ۲۰۴۴ در انحصار گروه وارناکو قرار دارد)
 • کالوین کلاین (با لیبل سفید که در رده ی خط تولید محصولات ورزشی می باشد)
 • کالوین کلاین اسپرت (نسخه ی ورزشی لیبل های سفید این مجموعه که برای مکیز می باشد)
 • کالوین کلاین جینز (خط تولید پوشاک جین؛ که تا سال ۲۰۴۴ در انحصار گروه وارناکو قرار دارد)
 • کالوین کلاین هوم (مجموعه الحاقیات بهداشتی نظیر رخت خواب، حوله و ...)
 • مجموعه البسه ها از جنس کاکی (که شامل الحاقیات بهداشتی رده میانی تا رده بالای مخصوص جوان ها می  باشد و در رختخواب، حوله و... استفاده می شود). خط تولید این رده ی محصولات در سال ۲۰۰۸ متوقف شد.
 • کالوین کلاین گلف (که در اواخر سال ۲۰۰۷ تأسیس شد).
 • بخش تولیدات لباس زیر این شرکت (که حقوق انحصاری آن حداقل تا سال ۲۰۴۴ در اختیار وارناکو قرار دارد).
 • برند سی کی وان لایف استایل (این رده از محصولات شرکت در سال ۲۰۱۱ شروع به فعالیت کرد و شامل شامل عطر، لباس زیر، و لباس جین می باشد).
 • ساعت و جواهرات کالوین کلاین (خط تولید ساعت در این شرکت در سال ۱۹۹۷ و جواهرات آن در سال ۲۰۰۴ شروع به کار کرد).